Vinos Baettig - Los Parientes Chardonnay
| Beschikbaarheid: | Op voorraad |
Baettig is een bijzonder wijnhuis in Traiguén, in de zuidelijke Malleco Valley van Chili, dat zich in korte tijd heeft ontwikkeld tot een van de meest opmerkelijke producenten van kwaliteitswijnen in het land. De familie Baettig heeft Zwitserse wortels en migreerde eind 19e eeuw naar Chili, waar ze zich vestigden rond Traiguén en Purén in een landschap van vulkanen, meren en inheemse bossen. Generaties later bracht deze liefde voor het land en passie voor wijn de familie ertoe hun eigen wijngaarden aan te planten en wijnen te maken die de bijzondere eigenschappen van hun terroir weerspiegelen. In 2013 plantten Francisco Baettig en zijn partner Carlos de Carlos de wijngaard genaamd Viñedo Los Suizos — een plateau van ongeveer 22 hectare met vulkanische bodems tussen de rivieren Quino en Traiguén — en brachten daarmee hun droom tot leven. De focus ligt op pinot noir en chardonnay, druiven die uitstekend gedijen in het koele, mediterrane klimaat met overvloedige regenval en lage zonnestand. Door drooglandbouw zonder kunstmatige irrigatie, handmatige oogst en minimale interventie in de kelder streven ze naar wijnen die puur, verfijnd en expressief zijn, met een duidelijke link naar hun herkomst.
Vinificatie
Smaakimpressie
In de geur komen frisse aroma’s naar voren van citrus, limoen en groene appel, die worden aangevuld met tonen van rijpe peer en witte perzik. Daarnaast zijn subtiele hints van geroosterde hazelnoot, lichte kruidigheid en een verfijnde mineraliteit waarneembaar. In de mond is de wijn levendig en elegant, met een frisse zuurgraad die zorgt voor spanning en balans. Tegelijkertijd geeft een lichte rijping op hout de wijn een zachte structuur en extra diepgang. De afdronk is lang, verfijnd en licht mineraal.
Culinair advies
Deze Chardonnay is een veelzijdige begeleider aan tafel. Door zijn frisse structuur en elegante body past hij uitstekend bij visgerechten, schaal- en schelpdieren zoals coquilles of kreeft, en gerechten met gevogelte. Ook bij romige risotto’s, pasta’s met paddenstoelen of zachte kazen komt de wijn bijzonder goed tot zijn recht.