Les Collines du Bourdic, Les Vignes LV Blanc de Noir
| Beschikbaarheid: | Op voorraad |
Les Collines du Bourdic is een samenwerkingsverband van een honderdtal wijnboeren. Ieder verbindt zich om druiven te kweken van goede kwaliteit door druivenrassen aan te planten op het voor dat ras meest optimale terroir en de omgeving te beschermen. Het gebied strekt zich uit over 1.600 ha en omvat 10 gemeenten, gelegen tussen Uzès en Nîmes.
Bodem: klei en kalksteen
Druivenras: Syrah (blanc de noir)
Vinificatie
Deze witte wijn wordt gemaakt van Syrah druiven met een relatief lage opbrengst (55 hl/ha) van hoge kwaliteit. Na het persen worden de schillen en pitten direct verwijderd om een witte wijn te kunnen produceren van blauwe druiven. De vergisting is bij lage temperatuur in roestvrijstalen vaten. 2025 is de eerste keer dat deze wijn gemaakt is, in totaal 3000 flessen.
Smaakimpressie
In de neus de geur van witte perzik, tropisch fruit. In de smaak een fris fruitige smaak met een fijne afdronk. Een wijn met karakter.
Culinair advies
Zomerse salades, lichte visgerechten